Obchody 96 rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie

Harmonogram obchodów
OSSÓW

14 sierpnia (niedziela)

10.00 – 14.00 – IV Mazowiecka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi
10.00 – Modlitwa przy Krzyżu Pamięci Ks. Ignacego Skorupki
10.45 – Odsłonięcie pomników generała Tadeusza Buka, generała Kazimierza Gilarskiego oraz admirała Andrzeja Karwety (Polana Dębów Pamięci)
11.15 – Uroczysta Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Poległych celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC
13.00 – Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 r.
12.00-17.00–Rodzinna gra edukacyjna 2016 – Bitwa Warszawska 1920
14.00 - Widowisko plenerowe – REKONSTRUKCJA BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 r.
15.00–17.00 – Piknik historyczny, m. in. militaria, wystawy, stoisko nasłuchu radiowego (Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej w Ossowie)
21.00 – Uroczysty Apel Poległych przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć Ks. Ignacego Skorupki

15 sierpnia (poniedziałek)
10.00 – Msza św. ku czci poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 r. (Kaplica Cudu nad Wisłą roku 1920 w Ossowie)
Rodzinny Piknik Historyczny
– Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz i Wojciecha Bardowskiego
– Wspólne śpiewanie pieśni legionowych
– Konkursy sprawnościowe dla dzieci/możliwość uzyskania legitymacji legionisty
– Prezentacja sprzętu wojskowego
– Ognisko integracyjne
– Stoiska historyczne, wystawy (Centrum Informacji Turystyczno - Historycznej w Ossowie)

WOŁOMIN

Festyn Letni (teren OSiR "HURAGAN" ul. Korsaka 4 w Wołominie)
15.00 – Blok atrakcji dla rodzin
– ZUMBA
– Jungle Step Studio
19.00 – Koncert Power Play
20.30 – Gwiazda wieczoru - Ewa Farna

RADZYMIN

07 sierpnia (niedziela)

06.00 – XXII Zawody Wędkarskie „Cud nad Wisłą” (stawy hodowlane w Ossowie)
8.00-11.00 – przesłuchania – XIV Mazowiecki Turniej Sygnalistów i XIII Krajowy Konkurs Zespołów Rodzinnych Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej
11.30 – Msza Hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej (Kolegiata Radzymińska)
13.00 – Pokazy i wystawa myśliwska
15.00 – Koncert Zespołu Reprezentacyjnego PZŁ, po koncercie finały i biesiada (Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu)
09.00 – XIII Turniej Piłki Nożnej Seniorów na stadionie RKS Mazur Radzymin

13 sierpnia (sobota)
09.30 – XIII Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży - eliminacje na stadionie RKS Mazur Radzymin
19.00 – Koncert Orkiestry Koncertowej z Solistami Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu)

14 sierpnia (niedziela)
09.30 – XIII Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży – mecze finałowe na stadionie RKS Mazur Radzymin
09.30 – II Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej
12.15-12.50 – „Szlak chwały 1920” - przejazd grupy rekonstrukcyjnej 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich (Cmentarz Poległych 1920 – Sanktuarium Jana Pawła II)
15.00-21.00 – Aeropiknik (plac na tyłach Kolegiaty Radzymińskiej)

15 sierpnia (poniedziałek)
07.00 – Wypuszczenie 7000 gołębi – w ramach XXVI Zawodów Gołębiarskich „Cud nad Wisłą” (Stadion RKS Mazur Radzymin)
09.00-14.00 – XXV Jubileuszowy „Bieg 1920” – półmaraton (start i meta: centrum Radzymina, Pl. T. Kościuszki)
10.00 – XXVII Ogólnopolski Turniej Brydżowy im. Jacka Poulicha (Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu)
12.00 – XV Jubileuszowy Rajd Motocyklowy MotoCud – start honorowy i posadzenie Dębu Katyńskiego (teren przy Cmentarzu Poległych 1920)
15.00 – Apel przy pomniku Witosa (ul. Konstytucji 3 Maja / Pl. Wolności)
15.30 – XV Jubileuszowy Rajd Motocyklowy MotoCud - meta (centrum Radzymina, Pl. T. Kościuszki)
16.00 – Akrobacje Motocyklowe – XV Jubileuszowy Rajd Motocyklowy MotoCud (centrum Radzymina, Pl. T. Kościuszki)
17.00-19.00 – Uroczysta Msza św. i Apel Poległych (Cmentarz Poległych 1920)
20.00 – Koncert zespołu „Poparzeni kawą 3” (centrum miasta, Pl. T. Kościuszki)
21.30 – Pokaz sztucznych ogni (centrum miasta, Pl. T. Kościuszki)
21.45 – Koncert zespołu MIG (centrum miasta, Pl. T. Kościuszki)
12.00-18.00 – Atrakcje Rodzinne „Strefa Rodzinna w parku ks. Czartoryskiej”
Wystawa sprzętu wojskowego (centrum miasta, Pl. T. Kościuszki)
Kiermasz kulinarny i okolicznościowy, Eko-Jarmark (centrum miasta)

20 sierpnia (sobota)
Kross Road Tour – zawody kolarskie „Cud nad Wisłą”,
10.00-18.00 – Biuro Zawodów ul. Wyszkowska, Radzymin

ZĄBKI

13 sierpnia (sobota)

10.00 – Uroczysta Msza św. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Ząbkach w oprawie muzycznej Miejskiej Orkiestry Dętej z Ząbek oraz Chóru "Cantores Misericordiae" z Ząbek
11.00 – Apel poległych i złożenie kwiatów przy pomniku poległych w obronie Ojczyzny w sierpniu 1920 r. na miejscowym cmentarzu

TŁUSZCZ

13 sierpnia (sobota)

16.00 – Msza św. polowa
16.45 – Apel poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny 1920 roku
17.15 – Przemarsz uczestników uroczystości z Młodzieżową Orkiestrą Dętą do Społecznego Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej - wykład prof. Janusza Odziemkowskiego nt. przełomowych sierpniowych dni 1920 roku

KOBYŁKA

14 sierpnia (niedziela)

08.00 - Złożenie wieńców przy Mogile Poległych w 1920 r. na cmentarzu parafialnym

MARKI

14 sierpnia (niedziela)

14.00-17.00 – Piknik historyczno - militarny (park miejski)
19.00 – Apel Pamięci Oręża Polskiego oraz złożenie wieńców (Pomnik Żołnierzy 1920 roku)

ZIELONKA

15 sierpnia (poniedziałek)

20.00 – Koncert fortepianowy muzyki polskiej . Wystąpi Karol Radziwonowicz (kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce)

DĄBRÓWKA

20 sierpnia (sobota)

„ Huzarzy w Kuligowie”
W programie m. in.:
15.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i jej Obrońców w kościele w Józefowie
16.30 – Panel historyczny (Skansen w Kuligowie)
18.00 - Inscenizacja historyczna „Huzarzy Śmierci w Kuligowie. W pogoni za bolszewikami”

STRACHÓW GM. JADÓW

21 sierpnia (niedziela)

15.00 – Msza św. na terenie ośrodka wypoczynkowego "Nadliwie"
– Program artystyczny w wykonaniu uczniów LO im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Urlach
– Przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji pod kapliczkę upamiętniającą Cud nad Wisłą, złożenie kwiatów
Patronaty

Copyright