Rodzinna gra edukacyjna - Bitwa Warszawska 1920 roku

Ikona
(Zam: 05.08.2016 r., godz. 12.00)

14 sierpnia 2016 r. w ramach obchodów 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. zapraszamy do uczestnictwa w Rodzinnej grze edukacyjnej Bitwa Warszawska 1920 roku w godzinach ok. 12:00-17:00 na błoniach w Ossowie.

Takie Interaktywne spotkanie z historią ma na celu promowanie kultury i ochrony naszego dziedzictwa, to jednocześnie interaktywne spotkanie z historią, kontakt i obcowanie z kulturą a tym samym upamiętnienie bohaterów Bitwy Warszawskiej. Dbałość o tradycję i kulturę regionu. Każdy uczestnik poprzez merytoryczną wartość gry, dowie się o postaciach historycznych szczególnie o generałach związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego. To niestandardowe przedsięwzięcie edukacyjne mające na celu kultywowanie lokalnej, jakże bogatej historii.


Podczas gry uczestnicy odwiedzą historyczne miejsca, w których trzeba będzie wykazać się umiejętnością korzystania z mapy po nieoznakowanych szlakach. Zadaniem startujących będzie dotarcie do wskazanych na mapie miejsc we wskazanym obszarze i znalezienie odpowiedzi na zadane pytanie lub wykonanie niezbędnej czynności.
Zebranie wszystkich 6 poprawnych odpowiedzi, daje możliwość rozwiązania zagadki konkursowej a to upoważnia do wypełnienia kuponu konkursowego. Na zakończenie gry, po godz. 17:00 zostanie rozlosowanych 40 kuponów, a ich właściciele otrzymają nagrody.

W grze mogą uczestniczyć zarówno całe rodziny jaki i indywidualne osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.
Pomysłodawcą oraz realizatorem gry jest Fundacja Dzieci-Dzieciom z Kobyłki – www.dzieci-dzieciom.pl„Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego”

Foto
.
Patronaty

Copyright