Gra terenowa pn. „Bitwa Warszawska 1920 roku - Rodzinna Gra Edukacyjna”

Ikona
(Zam: 05.08.2015 r., godz. 14.15)

Obchody 95. rocznicy „Cudu nad Wisłą” w powiecie wołomińskim to również wiele imprez towarzyszących, których organizację wspiera Starostwo Powiatowe. Jedną z przygotowanych atrakcji jest gra terenowa pn. „Bitwa Warszawska 1920 roku - Rodzinna Gra Edukacyjna”, zaplanowana na 15 sierpnia w godz. 12.00-17.00 na błoniach ossowskich.

Już po raz drugi pomysłodawcą oraz realizatorem gry jest Fundacja Dzieci-Dzieciom z Kobyłki – www.dzieci-dzieciom.pl wspólnie z Powiatem Wołomińskim. Materiały do gry oraz zapoznanie się z zasadami będą możliwe w pomarańczowym, oznakowanym namiocie, znajdującym się tuż przy scenie na placu przy OSP Ossów. Mogą wziąć w niej udział uczestnicy indywidualni, w tym dzieci i młodzież oraz całe rodziny.

Gra polega na poruszaniu się po nieoznakowanych szlakach, którymi można wędrować. Każdy uczestnik otrzymuje specjalną mapę z oznaczonymi na niej punktami. Zadaniem startujących będzie dotarcie do wskazanych na mapie miejsc. Szyfry, rzut granatem, pole minowe, skrzynia z dokumentami i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Rodzinnej Gry Edukacyjnej. Po zaliczeniu zadania należy uzyskać specjalne potwierdzenie od koordynatora gry. Zebranie wszystkich poprawnych odpowiedzi, daje możliwość rozwiązania zagadki konkursowej, a to upoważnia do wypełnienia kuponu konkursowego i wrzucenia go do urny. Na zakończenie gry, po godz. 17:00 zostanie rozlosowanych 50 kuponów, a ich właściciele otrzymają nagrody. Poza tym, każdy uczestnik otrzyma drobny prezent tematyczny za aktywny udział w grze.

Będzie to interaktywne spotkanie z historią, mające na celu kontakt i obcowanie z kulturą, a tym samym upamiętnienie bohaterów Bitwy Warszawskiej i dbałość o tradycję i kulturę regionu. Każdy uczestnik poprzez merytoryczną wartość gry, dowie się o postaciach i wydarzeniach historycznych, szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego.
Patronaty

Copyright